czwartek, 12 marca 2015

Minimalistyczny stylNigdy nie posiadałam szafy wypchanej ubraniami, a także nie spędzałam mnóstwa czasu na zakupach i w przymierzalniach, więc w tym względzie nic się nie zmieniło. Teraz bardziej zwracam uwagę na to, co i jak, a przede wszystkim, żebym to ja tworzyła spójną całość.

Minimalizm stylu postrzegam w:

1.   Prostocie krojów i fasonów, bez wymyślnego cięcia, przeplatania i innych zabiegów krawieckich.

2.   Skromny wydaniu, bez wyzywających i niepotrzebnych wcięć.

3.   Ograniczona kolorystyka, ograniczenie się z barwami.

4.   Bez przytłaczających dodatków, są one po to, żeby pomagać, nie szkodzić. Dlatego wszystko, ale z umiarem.

Jak zmieniam swój styl?

„Orły są szare, a papugi kolorowe”

 

Nie wiem, kto to powiedział, czy to jest jakieś powiedzenie, czy przysłowie, zasłuchane przeze mnie w telewizji u rodziców, gdzie leci ona dwadzieścia cztery godziny na dobę. Strasznie to na mnie wypłynęło, chociaż proste, niesamowicie wymowne.

Także bardziej świadomie dbam o rzeczy. Zauważyłam, że ubrania, za które zapłaciłam mniej, szybciej się niszczą i nie z powodu złej jakości, tylko mojego niedbalstwa. Teraz traktuję je na równi. A także nie trzymam ubrań, bo kiedyś jeszcze do nich wejdę, założę, albo się przydadzą. Oddaję wszystko, w czym nie chodziłam trzy miesiące. I jeszcze nigdy nie żałowałam.

Co dodatków, ograniczam się do prostych, zgrabnych kolczyków i zegarka dziadka.


Moja garderoba jest jeszcze w lekko opłakanym stanie, ale postanowiłam, że skupię się na konkretnych kolorach. I trzymam się tych propozycji przy zakupach: jeans, czerń, biel, granat, szary i krem. Dodatki ugrowe i brązy. Można pomyśleć, że jest to bez głębszego sensu, takie ograniczanie się, ale ja wiem, że jest to dobre dla mnie, bo był czas, że miałam ubrania, które w żaden sposób do siebie nie pasowały.

Ubrania nabywam z różnych źródeł. Często znajomi mi coś podrzucają, kupuję w sieciówkach i w secondo handach, ale wszystko z umiarem.


A co Wy rozumiecie pod hasłem minimalistyczny styl? 

Serdecznie dziękuję za poświecony mi czas. 

4 komentarze:

  1. "Moda przemija styl pozostaje" - tyle w kwestii stylu, również tego minimalistycznego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy blog. Chętnie będę tu zaglądać.
    Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia!
    Kasia

    OdpowiedzUsuń

Instagram

Jestem na instagramie