wtorek, 3 marca 2015

Początek drogi


Decyzja towarzysząca stworzeniu tego bloga dojrzewała we mnie dość długo. Wiedziałam, że chcę posiadać swoje miejsce w sieci, ale nie do końca potrafiłam określić, jakie ono miałoby być i jak wyglądać. Przeczytałam wiele książek o minimalizmie i rozwoju osobistym, co doprowadziło mnie do tego miejsca.

Będzie to moja droga do prostszego życia, którą chciałabym się podzielić, ale o tym później.


Postaram się w każdym wpisie zawrzeć zagadnienia dotyczące kierunku, w jakim można się udać, żeby żyć bardziej świadomie i zmieniać swoje nawyki.

Może ktoś wyciśnie z niego sto procent, kto inny wstydliwie ugryzie. Każdy, kto zdecyduje się poobcować z moimi tekstami może liczyć na różne rozważania, możliwości rozwiązania wątpliwości, a także zobaczyć wszystko z mojej perspektywy, jak wygląda moja droga. Jakie metody motywacji na mnie działają, jakie nie. Chcę się dzielić wiedzą i inspiracjami. Wiem, że jak wiele ludzi, tyle możliwości, dlatego proszę traktować wszystko bardzo elastycznie. To, co działa na mnie, niekoniecznie działa na Ciebie. Chodzi o znalezienie własnej niepowtarzalnej ścieżki.

Minimalizm jest dla mnie drogą do spokojniejszego życia, mniej zaśmieconego otoczenia i ludzkiego wnętrza. Minimalizm, to wyzbycie się posiadania na rzecz relacji i rozwoju.

„Kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy, za pieniądze, których nie mamy, po to aby przypodobać się ludziom, których nie lubimy” (W. Smith)

Minimalizm to proste nieskomplikowane formy, to czystość i dbałość. Dla mnie to również wdzięczność. Gdy już uwolnisz się od chęci posiadania, wychodzą na powierzchnię priorytety i wartości, którymi powinieneś się kierować. A także jesteś bardziej świadomy emocji, za które naprawdę jest się wdzięcznym.  Pozbywając się śmieci i zbędnych ozdobników widzisz, co jest dla Ciebie ważne i o co trzeba dbać i walczyć.

Na początek trzeba zapełnić to miejsce, dlatego zapraszam również jutro.


Mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej. Serdecznie Cię pozdrawiam i dziękuję za poświęcony mi czas. 

3 komentarze:

Instagram

Jestem na instagramie