środa, 15 kwietnia 2015

Kilka słów ode mnie


Od poniedziałku noszę okulary. Nic się nie zmieniło oprócz potrzeby przyzwyczajenia się do posiadania czegoś na nosie. I nikt nie zrobiłby z tego wpisu na bloga, a jednak ja tak. Dlaczego?

Siedząc w poczekalni u okulisty, naszło mnie wspomnienie o tym jak sporo lat temu, w pierwszej klasie liceum, nasza wychowawczyni, notabene niesamowita osoba, poprosiła nas o napisanie wypracowania na temat tego, kim chcemy zostać w przyszłości.

Nie wiem, co wtedy tam nakłamałam, bo to teraz nie wiem, kim chcę zostać, mimo dorosłości.

Ale nie o moim niezdecydowaniu chcę pisać, a o słowach kolegi, którego wypracowanie zaczynało się mniej więcej tak: Wiem, że nie zostanę pilotem, bo mam ogromną wadę wzroku.  

Każdy rozczulał się nad nieograniczonymi możliwościami, marzeniami, celami. A On skupił się na tym, kim być nie może ze względu na jakieś braki.

Uśmiechnęłam się pod nosem na tej poczekalni. Widzisz Ola pilotem już nie zostaniesz.

Często nie możemy zmienić zawodu ze względu na wiek, zdrowie, braki w umiejętnościach, które są dla Nas nie do przeskoczenia. Możemy tu wymieniać w nieskończoność rzeczy, które nas ograniczają, ale po co? Pytanie jak czegoś pragniesz, to ograniczenia stają się wyzwaniem. Jednak też nie o tym dzisiaj.

Mimo, że nie mogę zostać pilotem, to mogę decydować o tym jakim jestem człowiekiem. Tworzymy się moi drodzy, tworzymy się każdego dnia. I bujda jest, kiedy słyszysz, że ktoś już taki jest, że Ty już tak masz. Ty chcesz taki być, Ty chcesz tak mieć.  Niech żadna religia, żadni ludzie, żadna etykieta nie dyktuje Ci jak masz postepować. Ty wiesz jak to rozumiesz, Ty wiesz, co to dla Ciebie znaczy, pytanie brzmi: jaki chcesz być?

Każdego dnia wstajesz, jako nowa, nieskazitelna osoba. Jako ktoś, kto może kreować własną rzeczywistość, stosunki z innymi ludźmi. Nie wychodzi Ci w szkole, na uczelni, kumpel się złości, kłócisz się z partnerem? Zacznij  od zmiany siebie

Usiądź, wyobraź sobie, jaki chcesz być, jak chcesz, żeby wyglądały Twoje relacje z ludźmi i twórz je. Twórz dokonałego siebie. Przekraczaj swoje granice, twórz dobre nawyki, uśmiechaj się do ludzi, szukaj szczęścia, bądź dobry. 

Może nie zostaniesz pilotem, ale możesz być życzliwym i niesamowitym człowiekiem.

Może haotycznie, ale musiałam to napisać. Dziękuję, że poświęcasz czas, żeby tu zaglądać. 

Dziękuję Eli za kawałek miejsca u siebie. Bardzo wiele to dla mnie znaczy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram

Jestem na instagramie