piątek, 12 czerwca 2015

Kilka słów ode mnie


Wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy
Mk 9,23

Wybaczcie mi zastój. Jednak ten tydzień jest niesamowicie naładowany równego rodzaju działaniami, które w żaden sposób nie pozwalają mi znaleźć chwili.  Mam nadzieję, że nie ma mi nikt za złe.

Mogę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami ostatniego czasu:

1. Daj sobie pomóc. Nie jesteśmy samowystarczalni. Nikt nie jest bezuczuciową maszyną, czasem wystarczy tylko poprosić, a wszystko wraca na dobry tor, a wszystko się wtedy układa. Wiem, że czasem dumę musisz włożyć do kieszeni, czasem masz wrażenie, że zawiodłeś, a może nawet upokarzasz. To wszystko nie prawda. Potrzebujemy pomocy. Kiedyś przy zawiązywaniu bucika, teraz przy podejmowaniu decyzji, realizacji zadać, życiu.

2. Dbaj o przyjaciół. Czasem zakręcisz się w życiu myśląc, że wszystko robisz dobrze, bo się realizujesz, spełniasz marzenia, pniesz. A Oni tam gdzieś są. Ci Twoi przyjaciele. A Ty o nich zapominasz, myślisz, że wszystko się zmienia, dlatego co raz mniej czasu ze sobą spędzacie, czasem nawet nie macie, o czym rozmawiać. Może i prawda, bo, o czym? Tak dobrze się znacie, że czasem wydaje się, że wystarczy tylko spojrzenie. I wystarczy, że Oni po prostu są. I Ty po prostu bądź dla Nich.

3. Jeżeli w coś wierzysz, że jest dobre, to uda Ci się to osiągnąć. Wiara i działanie czynią cuda.

4. Dla Miłości jesteśmy wstanie zrobić wszystko. Wyjść ze strefy komfortu, upokorzyć się, uniżyć, walczyć. Zrobimy wszystko, żeby ukochana osoba była bezpieczna i szczęśliwa.

Miłość cierpliwa jest, 
łaskawa jest. 
Miłość nie zazdrości, 
nie szuka poklasku, 
nie unosi się pychą.
1 Kor 13,4

5. Nigdy nie skupiaj się na złych rzeczach w człowieku, ale znajduj w nim to dobro.

Dziękuję za poświęcony czas i obiecuję będę częściej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram

Jestem na instagramie