poniedziałek, 29 czerwca 2015

Przestań narzekać - wyzwanieNarzekanie jest zmorą wielu ludzi, często świadome, częściej automatyczne. Jakie mamy korzyści z wiecznego narzekania?

Między innymi takie, jak zyskanie czyjeś uwagi.
Także pozwala nam uniknąć jakieś niekomfortowej czynności.

Narzekający wysysają energię z innych ludzi. Znasz to powiedzenie, z kim przystajesz, takim sie stajesz? Jest w nim sporo prawy i otaczając się ludźmi, którzy wiecznie marudzą sam nawet nie zdążysz się odwrócić, a będziesz jednym z nich.

Jak przestać narzekać?

1. Uświadom sobie problem. Zacznij się obserwować, kiedy i gdzie narzekasz, z jakiego powodu i komu. Jak już określisz te podstawowe rzeczy, to połowa sukcesu.

Jest taki sposób, że kiedykolwiek złapiesz się na narzekaniu zdejmij zegarek (pierścionek, bransoletkę) i przełóż na drugą rękę. Wtedy uświadomisz sobie jak często i w jakich sytuacjach narzekasz.

Drugim sposobem jest poproszenie bliskiej Ci osoby o ”szturchanie” za każdym razem jak tylko zaczniesz narzekać.

2. Za każdym razem jak tylko uświadomisz sobie, że narzekasz staraj się zmienić temat, skupić na czymś innym – pozytywnym.

3. Nie spotykaj się, albo ogranicz widzenie z ludźmi, których życie oparte jest na ciągłym narzekaniu. Pamiętaj są ludzie, którzy maja gorzej i lepiej od Ciebie, to nie podlega licytacji. Od Ciebie zależy czy chcesz cieszyć się tym, że inni mają gorzej, czy inspirować się ludźmi, którym „zazdrościsz”.

4. Swoje niepowodzenia traktuj jak drogę do celu. Wyciągaj wnioski, a nie utrzymuj ich w centrum swojego życia. Jeżeli nie wyjdzie spróbuj po prostu jeszcze raz.

5. Bądź wdzięczny. Skup się a tym, co masz, na tym jak wiele osiągnąłeś. Nawet samo to, że podejmujesz ryzyko, jest zwycięstwem, bo działasz!

6. Zmień coś. Narzekasz na pracę? To ją zmień. Tak, wiem łatwo powiedzieć, ale ile CV wysłałeś, w ilu miejscach pytałeś się o pracę?

Wyzwanie 7 dni bez narzekania.

Ten czas ma być wolnym od narzekania, marudzenia, oceniania. Akceptuj wszystko takim, jakie jest, wyciągaj wnioski i idź dalej przed siebie. Pamiętaj, że za pomocą swoich słów nie tylko kształtujesz swoją rzeczywistość, ale masz wpływ na innych ludzi. Wchodzisz w to? Bo ja tak!

Czas start!

Dziękuję, ze poświęcasz dla tego bloga swój czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram

Jestem na instagramie