niedziela, 2 października 2016

Wyzwanie 100 przysiadów.


Zainspirowana Panem Gonciarzem, który podjął się wyzwania, które polegało na wykonywaniu stu pompek każdego dnia przez miesiąc.

Dlatego chcę podjąć się takiego zadania. Na początku jednak skupię się na pośladkach. Mam nadzieję, że z tego powstanie świetny nawyk codziennego poruszania się, zapoczątkuje szerszą aktywność fizyczną i za czym idzie lepsze samopoczucie i więcej uśmiechu.
Na czym polega wyzwanie 100 przysiadów?

Nie ma nic prostszego, masz 24 godziny na to, żeby zrobić sto przysiadów. Możesz zrobić je wszystkie za jednym razem, albo kiedy masz chwilę. Chodzi o to, żeby w sumie było ich 100!

Dlaczego wart robić przysiady?

  1. Poprawiają elastyczność.
  2. Kształtują pośladki i nogi.
  3. Wzmacniają stawy i rozwija mięśnie.

Jak prawidłowo wykonywać przysiady?

Pamiętaj, żeby się rozgrzać, rozciągnąć przed wykonywaniem jakichkolwiek ćwiczeń.

  1. Postaw stopy na szerokości bioder. Pamiętaj, żeby nie odrywać stóp od podłogi!
  2. Robiąc przysiad część od stopy do kolana zostaje w tym samym miejscu. Nie dopuść, żeby kolana wychodziły po za linię stóp.

Dla ułatwienia możesz trzymać coś przed sobą, albo postawić z tyłu krzesło i początkowo siadać na nim i wstawać. Jeżeli nie widzisz, czy wykonujesz przysiad popranie zapytaj się kogoś, albo stań bokiem do lustra i obserwuj, czy czasem kolana nie uciekają do przodu.

  1. Przysiad wykonuj z prostymi plecami.
  2. Pamiętaj, żeby wykonywać przysiad do tego momentu, w którym robisz go poprawnie, wraz z czasem będziesz wykonywać go do końca.
  3. Ruch w górę wychodzi od bioder, nie od kolan!

Pamiętaj o oddychaniu! Schodząc do dołu rób w dech, do góry wydech.

Przysiady możesz wykonywać bez lub z obciążeniem, oczywiście wraz z większa wprawą możesz dokładać obciążenie. Istnieją różnego rodzaju wariacje dotyczące przysiadu, dlatego nie daj się monotonii link.

Co sądzicie o takim wyzwaniu? Jakieś ciekawe propozycje na kolejny miesiąc?

Dziękuję za poświęcony czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram

Jestem na instagramie