niedziela, 13 listopada 2016

Jak tworzyć afirmacje? I czy w ogóle działają?Najłatwiej definiuje się afirmację jako krótkie zdanie, które ma wpłynąć na naszą podświadomość. Programowanie podświadomości.

Afirmacje są bardzo kontrowersyjnym tematem i wiele osób jest jej ogromnymi przeciwnikami, inni zaś odwrotnie. Dlaczego? Jest to ta część w naszym rozwoju osobistym, czy też duchowym, która bez działania niewiele jest w stanie zdziałać, przynajmniej tak twierdzą sceptycy. Zgadzam się z tym i nie zgadzam. Prawdą jest, że afirmując sobie przykładowo: „jestem bogaty”, bez działania, niestety nie zwiększy się ilość przez Ciebie posiadanych pieniędzy. Z drugiej zaś strony twierdzę, że jesteśmy wręcz wspaniali w afirmacjach.
Dlaczego?


Przypomnij sobie, ile razy coś Ci nie wyszło albo miałeś zły dzień. Ile razy wtedy powtarzałeś w myślach, jak beznadziejny jesteś, patrząc w lustro, twierdziłeś, że jesteś brzydki, gruby, odstraszający. Wspaniale potrafimy programować swoją podświadomość, aż wierzymy w to wszystko tak silnie, że wielu rzeczy w życiu nie robimy, bo nasza pewność siebie jest rozbita na małe, daleko od siebie, położone kawałeczki. A bez niej każde działanie jest hamowane przez małą zakompleksioną podświadomość, „która wie lepiej”, że się do tego nie nadajesz. Afirmacje to nie życzenia, to sposób, w jaki na siebie patrzymy, jak siebie odbieramy. One nas naprowadzają na dobry tor.

Jest to jak ze sztucznym uśmiechem, mózg odbiera go jako prawdziwy, więc jest szczęśliwy, więc jak z uporem będziesz powtarzać afirmację, to Twoja podświadomość uwierzy w jej słowa. Nie zajmuje ona wiele czasu, więc dlaczego nie spróbować?Jak powinno się tworzyć afirmacje?

  1. Tekst afirmacji powinien być napisany w formie twierdzącej czasu teraźniejszego. Nie używaj słowa „będę”, ale „jestem”. Będę uczynnym człowiekiem. Jestem uczynnym człowiekiem.

  1. Zadania mają być proste i zrozumiałe.

  1. Staraj się używać pozytywnych sformułowań. Zamiast „Nie choruję”, „Jestem zdrowa”.

  1. Nie używaj słowa „nie”, nasz umysł go nie rozumie dlatego, jeżeli powiesz: „Nie będę jeść słodyczy”, nasza podświadomość zapamiętaj „jeść słodyczy”, a nie o to nam chodzi, dlatego napisz afirmację bez słów przeczących „zdrowo się odżywiam”.


Osobiście afirmacje stosuję dla programowania podświadomości w zakresie swojej pewności siebie i swojego rozwoju jako człowieka. I chyba tego rodzaju afirmacje bardziej działają niż te o tematyce materialnej. Jednak jak przy innych i drugich afirmacjach jest potrzebne działanie, jeżeli będziesz powtarzać do lustra „jestem dobra”, a Twoje czyny odzwierciedlają coś przeciwnego, to możesz powtarzać afirmacje nawet całe życie i nic się nie zmieni.

Afirmacja ma pomóc w pozytywnym utwierdzeniu Twojej podświadomości w przeświadczeniu, że tak naprawdę możesz wszystko, co zmotywuje Cię do podjęcia konkretnego działania.

Jak możemy powtarzać afirmacje?

  1. Lubisz śpiewać? Wyśpiewuj je.
  2. Napisz.
  3. Traktuj jak mantrę przy medytacji.
  4. Stwórz karteczki z afirmacjami, powieś na lustrze i powtarzaj, jak tylko na nie spojrzysz.


Do dzieła!  I dziękuję za poświęcony czas.

Praktykujecie afirmacje? Z jakiej sfery Waszego życia, najczęściej dotyczą?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram

Jestem na instagramie